Wakepark Brwinów gościł III Mistrzostwa Polski 2017 w Wakeboardzie

Wakepark Warszawa proponuje nam nie tylko jazdę na desce dla mniej lub bardziej zaawansowanych. Na wysokim poziomie znajdują się również organizowane w wakeparkach zawody czy rozgrywki. W tym roku gospodarzem III Mistrzostw Polski 2017 w Wakeboardzie był Wakepark Brwinów.

Mistrzostwa

W oddalonym od stolicy o około 20 minut jazdy samochodem Brwinowie w dniach 8 do 9 września odbyły się III Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie. Zawody rozegrano w 6 różnych kategoriach. Oprócz rankingu miejsc, oceniany był też Best Trick oraz BEST FUCK UP. W niedzielę za to od samego rana odbywały się testy sprzętu od sponsorów. Zawodnicy oczywiście dopisali znakomicie popisując się swoimi trikami. Była to najważniejsza impreza sezonu. Odbyła się na terenie ośrodka na świeżo zbudowanym wyciągu, największym w tej części kraju.

Wakepark

Wakepark Family Brwinów posiada nowy pięciosłupowy wyciągrozciągnięty dookoła zbiornika. Pośrodku znajduje się zadrzewiona wyspa, która skutecznie tłumi fale. Ponadto właściciele wakeparku zadbali o odpowiednią strefę relaksu tak aby można było odpocząć z całą rodziną. Zbudowano tu piaszczystą plażę, dla gości dostępne są też hamaki oraz leżaki. Tworząc miejsce wypoczynku pomyślano także o tych najmłodszych gościach budując dla nich duży plac zabaw.

Nie tylko wake

Na miejscu zawsze ktoś posłuży pomocą. Pod okiem instruktorów można zacząć naukę pływaniana wakeboardzie. Dla tych początkujących oraz dla chcących spokojnie szlifować swoje triki zapewniono również odpowiednie miejsce montując wyciąg dwusłupowy. Na miejscu można wypożyczyć potrzebny do pływania sprzęt, jak deska czy kamizelka oraz kask. Teren jest zamknięty i duży jest miejsce na ognisko i dwa bary. Do tego darmowe wifi. Jak widać wakeboard nie jest już tylko sportem dla zapaleńców. Zbiera z roku na rok coraz większą rzeszę entuzjastów. Ponadto spoty posiadają duże zaplecza dla chwili relaksu czy wspólnej biesiady. Warto zaznaczyć, że nasza reprezentacja zawodników w tym sporcie rośnie w silę z każdym rokiem.

Artykuł powstał we współpracy z platformą rezerwacji wake parków WhereToWake.com – gdzie na wakeboard?