Ciekawi świata – nauka języków obcych

Kto się będąc na wakacjach nie zderzył z barierą językową? Mi się to przytrafiło w Ameryce Południowej. Po powrocie do domu postanowiłam zabrać się za naukę języka hiszpańskiego. Przyznam, że obawy były spore, ale o dziwo rozwiały się dość szybko.

Trudny wybór szkoły

Mieszkańcy większych miast oczywiście są w bardziej korzystnej sytuacji pod tym względem. W takim mieście jak Poznań można wybierać wśród wielu szkół i kursów. Sposób uczenia się też nie jest bez znaczenia. Dobrze jeśli lekcje prowadzone są z native speakerem. Wyszukując frazę język hiszpański Poznań można trafić na wiele ciekawych ofert. Jednak każdej szkole należy przyjrzeć się dokładnie. Najlepiej jest uczyć się języka w małych grupach, niekoniecznie na bazie tradycyjnych materiałów dydaktycznych. Ważne, aby szkoła wychodziła naprzeciw swoim uczniom i oferowała im różne warianty nauki. Każdy wtedy wybierze najlepszy sposób dla siebie.

Dużo korzyści

Nauka języków obcych w każdym wieku to nie tylko korzyści w postaci możliwości porozumienia się, ale także dla naszej osobowości. Już w wielu badaniach udowadniano, że nauka języków obcych stymuluje szare komórki. Nie bez znaczenia jest też wiek kiedy stykamy się z językiem obcym. Udowodniono że im wcześniej się zacznie tym łatwiej jest opanować akcent. Dlatego przeglądając oferty z mojego miasta stwierdzam, że jest bardzo dużo szkół językowych dla dzieci w Poznaniu. Popyt na zajęcia językowe dla dzieci jest ogromny i nie ma się co dziwić. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że inwestycja w taką naukę przyniesie zyski w przyszłości. Dzięki umiejętności posługiwania się danym językiem jesteśmy już na starcie na lepszej pozycji. Inaczej tubylcy traktują osobę, która potrafi się nawet na podstawowym poziomie porozumieć w ich języku. Doświadczenia z podróży, dzięki językowi odkryjemy i faktycznie zwiedzimy dany kraj gra słów odniesienia i metamorfozy tego nie da się kupić w zwykłym sklepie z pamiątkami.